Najpopularniejsze amerykańskie sporty zespołowe

Najpopularniejsze amerykańskie sporty zespołowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

sport (6)Stany Zjednoczone Ameryki różnią się od Europy i reszty świata nie tylko możliwościami spełnienia marzeń, jak ukazuje znany wszystkim slogan określający życie w tym kraju – jako american dream, ale także rozbudowana baza zespołowych dyscyplin sportowych, cieszących się olbrzymią popularnością przede wszystkim wśród mieszkańców USA.

W czołówce najbardziej popularnych i najbardziej dochodowych gier zespołowych, niewątpliwie na prowadzeniu, znajduje się football amerykański, który od tradycyjnej piłki nożnej różni się praktycznie wszystkim. Jest to sport kontaktowy, niezwykle brutalny, zawodnikami są zwaliści mięśniacy, a zasady gry z grubsza przypominają rugby.
Następną dyscypliną cieszącą się olbrzymią popularnością jest baseball. Dla wielu obcokrajowców, niezwykle trudno jest pojąć skomplikowane zasady tej widowiskowej gry, której mecze odbywają się na charakterystycznych boiskach. Nie zmienia to faktu, że dla amerykanów jest to sport niemalże kultowy, a jego zawodnicy przechodzą do historii.

Inne artykuły:

About the author /


Related Articles

Fitness: