Jak często ćwiczyć?

Jak często ćwiczyć?
1 vote, 3.00 avg. rating (67% score)

rp_zawody36.jpgGdy wprowadzamy aktywność fizyczną do swojego życia, na pewno zastanawiamy się nad tym, jak często w ogóle powinniśmy ćwiczyć. Nie da się oczywiście jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Musimy dostosować ilość treningów do własnych celów oraz możliwości.

Jeśli zaczynamy się ruszać po to, aby poprawić swoje zdrowie, spokojnie możemy postawić na treningi nieregularne. Nie musimy dokładnie określać, w których dniach tygodnia zaczniemy uprawiać swój sport. Ruszajmy się po prostu w każdej, wolnej chwil. Im częściej to będziemy robić, tym oczywiście lepiej dla naszego zdrowia.

Gdy naszym celem jest jednak umięśniona bądź ładnie wyrzeźbiona sylwetka, musimy sumienne podejść do swoich treningów. Powinniśmy je wykonywać przynajmniej trzy razy w tygodniu. Pamiętajmy przy tym, aby pomiędzy dnami treningowymi był przynajmniej jeden dzień przerwy. Dzięki niemu będziemy mogli chwilę odpocząć i przygotować całe swoje ciało do kolejnego wysiłku. Nasz kolejny trening na pewno będzie wtedy efektywniejszy.

Inne artykuły:

About the author /


Related Articles

Fitness: