Sport a rekreacja

Sport a rekreacja
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)

rp_sport9.jpgCzy sport i rekreacja to pojęcia ze sobą związane? A może to dwie zupełnie odrębne kategorie? Aby lepiej to zrozumieć, warto z bliska przyjrzeć się temu, czym jest sport i czym jest sama rekreacja.

Definicja określa sport jako aktywność fizyczną podejmowaną w ramach toczącego się współzawodnictwa. Z kolei definicja rekreacji podkreśla, że jest ona formą aktywności podejmowaną w celach wypoczynkowych oraz rozrywkowych. I to w celu, w jakim aktywność jest podejmowana znajduje się różnica między tymi dwoma pojęciami.

Żeby lepiej zrozumieć różnice, o których mówimy, podajmy prosty przykład. Jeśli lubimy piłkę nożną i ze znajomymi spotykamy się, aby sobie po prostu pograć, żeby się podczas spotkania zrelaksować i psychicznie odpocząć od codziennych obowiązków, wówczas dla nas piłka nożna będzie rekreacją. Ale jeśli zakładamy drużynę i chcemy grając rywalizować z innymi drużynami, polepszając swoje umiejętności, wówczas piłka nożna przestaje być dla nas kwestią rekreacji, a staje się świadomie uprawianym sportem.

Inne artykuły:

About the author /


Related Articles

1 komentarz

Fitness: