Charakterystyka sportów siłowych

Charakterystyka sportów siłowych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_sport49.jpgWidok doskonale umięśnionego ciała z harmonijnie wyrzeźbionymi mięśniami, budzi podziw i zazdrość u wszystkich tych, którzy nie koniecznie mogą się pochwalić proporcjonalną sylwetką.

Jak w wielu przypadkach, także wypracowanie wysportowanej sylwetki niesie ze sobą wiele pracy i poświęceń. Podstawą treningów siłowych są ćwiczenia z obciążeniem. Obok podnoszenia ciężarków, czyli hantli, ćwiczeń na atlasie oraz pompek, przysiadów i brzuszków, niezwykle ważne w przypadku kształtowania mięśni są również ćwiczenia rozciągające. Do tego należy dołączyć dietę bogatą w białko, które jest głównym budulcem tkanki mięśniowej.
Sport siłowy jest dyscypliną wymagającą wiele samozaparcia, motywacji i konsekwencji. Treningi trzeba przeprowadzać regularnie, a dieta dla wielu może być zbyt dziwaczna i restrykcyjna. Specyfika sportów siłowych wymaga również ograniczenia treningów wysiłkowych, które mogą spalać tkankę mięśniową, a przecież o jej zrost w tym wszystkim chodzi. Z tego powodu nie zaleca się zbyt częstych treningów aerobowych, takich jak bieganie, czy jazda na rowerze.

Inne artykuły:

About the author /


Related Articles

Fitness: