Łyżwiarstwo szybkie

Łyżwiarstwo szybkie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

sport (15)Dyscypliną, w której nasze ostatnie osiągnięcia stają się powoli stałym elementem każdej wielkiej imprezy jest łyżwiarstwo szybkie. Nie tylko nasza kobieca sztafeta pokazała, że liczy się w walce o najwyższe laury to także indywidualnie jesteśmy silni. Także nasi południowi sąsiedzi mają swoją wspaniałą gwiazdę, która wygrywa niemal wszystko na lodzie.
Łyżwiarstwo szybkie to nie tylko najlepsze przygotowanie fizyczne do zmagań w określonym czasie i miejscu. To także praca inżynierów i projektantów aerodynamicznych strojów, które tak jak w pływaniu mają swoją cegiełkę w biciu kolejnych rekordów i łyżew dzięki, którym bieg po lodzie jest szybszy i szybszy, a osiągane prędkości przyprawiają o zachwyt.
Dystans, na którym odbywają się zawody, jest różny. Jest sprint przeznaczony dla najbardziej dynamicznych i rozwijających największe przyśpieszenia sportowców. Znajdzie się też coś dla długodystansowców i tych, którzy wolą ani to szybkie biegi ani to wytrzymałościowe. Oczywiście wyścigi sztafet są świetnym uzupełnieniem dla występów indywidualnych, a czasem to właśnie na nie najbardziej czekamy.

Inne artykuły:

About the author /


Related Articles

Fitness: