Wiosenne łowienie ryb

Wiosenne łowienie ryb
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wczesna wiosna to idealny moment, aby po srogiej zimie wyruszyć z wędką nad wodę. Marzec oraz kwiecień to miesiące, w których popularnymi rybami wśród wędkarzy spinningowych są kleń oraz jaź.
Co warto wiedzieć wyruszając na połów tych ryb? Na co zwrócić uwagę dobierając sprzęt po zimie?

Gdy tylko stopnieje śnieg poziom rzek znacznie się podnosi a woda w nich staje się mętna. W momencie gdy poziom wód opada i woda staje się klarowna i bardziej przezroczysta nadchodzi najlepszy moment na łowienie klenia oraz jazia. Ryby te wpływają wówczas z większych rzek do mniejszych gdzie będzie odbywało się ich tarło. Zatem najlepszymi miejscami w jakich warto umiejscowić się z wędziskiem są przyujściowe odcinki rzeczek.

Wybierając się na klenia oraz jazia warto odwiedzić sklep wędkarski i zaopatrzyć się w małe woblerki, mogą być tonące lub pływające. Oba z pewnością przydadzą się podczas wiosennego wędkowania. Warto zwrócić uwagę na ich kolor, którego wybór uzależniony jest od klarowności wody. Jeżeli woda jest klarowna i mało mętna warto stosować woblery w naturalnych odcieniach. Natomiast jeżeli wodą nie jest do końca przejrzysta znacznie lepiej jest wybrać woblerki o bardziej jaskrawej barwie.
Warto nawinąć na kołowrotek cienką żyłkę. Jest ona znacznie mnie widoczna niż plecionka a to może okazać się kluczem do sukcesu podczas wiosennej wyprawy na ryby. Na pewno warto uzbroić się w cierpliwość ponieważ po zimie ryby są bardziej ospałe niż zwykle przez co niechętnie od razu rzucą się w pogoń za naszymi woblerkami. Wszystkim spinningistom i wędkarzom życzę samych dużych okazów i połamania kija na wiosnę.

Inne artykuły:

About the author /


Related Articles

Fitness: