Piłka nożna na świecie

Piłka nożna na świecie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

sport (2)Trudno jest nam jednoznacznie powiedzieć, kiedy zaczyna się historia piłki nożnej. Jedno jest pewne- od wieków niemal na całym świecie jest ona uwielbiana przez miliony. Wielu ludzi w różnym wieku uprawia ją jako sport. A jeszcze więcej na co dzień kibicuje konkretnym drużynom.

Każdy kraj, w którym piłka nożna jest uprawiana, ma swoje krajowe ligi w ramach których odbywają się zawody o tytuł mistrza danego kraju. Kto gra w tych drużynach? Zawodnicy właściwie z całego świata. To nie jest tak, że w polskiej lidze grają wyłącznie Polacy, albo, że nie można znaleźć ich w innych ligach. Doskonałym przykładem, że tak nie jest są Polacy grający na co dzień w Bundeslidze, czyli lidze niemieckiej.

A co z drużynami narodowymi? Tutaj już kwestia wygląda inaczej, ponieważ w drużynach narodowych mogą grać jedynie obywatele danego kraju. W polskiej reprezentacji mamy więc najlepszych polskich piłkarzy, którzy na co dzień zresztą grają w różnych światowych ligach, w tym niemieckiej, czy hiszpańskiej.

Inne artykuły:

About the author /


Related Articles

Fitness: