Angelique Kerber pokonuje Kasię Piter w meczu przyjaciółek

Angelique Kerber pokonuje Kasię Piter w meczu przyjaciółek
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)

Angelique Kerber pokonuje Kasię Piter w meczu przyjaciółek

 

Dla 23-letniej Katarzyny Piter był to drugi występ w tym roku w turnieju głównym Wielkiego Szlema. Niestety, ponownie Kasia nie miała szczęścia w losowaniu i trafiła na wysoko rozstawioną tenisistkę – tym razem Angelique Kerber. Polka już po losowaniu była skazana na sromotną klęskę, niektórzy martwili się, czy Kasi uda się zdobyć chociażby gema.

Katarzyna Piter podeszła do meczu z ogromną ambicją, jej zaangażowanie było widoczne w każdej akcji. Próbowała dobiegać do każdej piłki. Mecz zaczął się dość niespodziewanie – drugi i trzeci gem to bardzo dobra gra w wykonaniu Polki, która wygrała gem przy swoim podaniu i przełamała Kerber na 2:1. Angie nie mogła przyzwyczaić się do topspinowych forehandów Piter, która przebijała bardzo trudne piłki. Nieco zdezorientowana Kerber w początkowej fazie meczu psuła na potęgę.

Przełomowym momentem był czwarty gem, w którym Kasia popełniając podwójny błąd serwisowy oddała przełamanie Niemce. Od 2:1 Piter przegrała cztery kolejne gemy. Nie było to spowodowane jej gorszą grą, lecz poprawieniem jakości uderzeń przez Kerber (na szczególną uwagę zasługują forehandy po linii). Kasi udało się zdobyć jeszcze jednego gema przy własnym podaniu w tym secie, w którym broniła break-pointów, angażując się w każdą akcję.

W pierwszym secie Piter zdobyła połowę punktów przy swoim podaniu i 38% przy podaniu Kerber. Zanotowała 7 uderzeń kończących, o 4 mniej niż Kerber. Obie tenisistki popełniły po 7 niewymuszonych błędów.

W drugim secie Kasia zaczęła popełniać więcej niewymuszonych błędów, natomiast Angelique zredukowała ich ilość. Grała bardzo pewnie, wykorzystując swoją przewagę fizyczną. W całym meczu Kasia popełniła 3 podwójne błędy serwisowe, trafiając 67% pierwszego podania i serwując z nieco większą prędkością niż rywalka.

Po pierwszym serwisie zgarnęła 16 z 34 punktów, a po drugim tylko 6 z 17. Przy podaniu Kerber zdobyła 14 z 42 punktów. Zanotowała 10 winnerów przy 16 niewymuszonych błędach (Angie odpowiednio 19-12). W całym meczu Kasia zdobyła 36 punktów przy 57 Kerber.

Mimo wyraźnej porażki Piter, jej postawa zasługuje na pochwałę i z pewnością nie ma się czego wstydzić. Kasia był zaangażowana w każdą akcję, zostawiła na korcie ducha walki i walczyła o każdy, pojedynczy punkt. Niezwykłym momentem był moment, kiedy Kasia podawała przy wyniku 3:6 1:5 – mimo tak niekorzystnego rezultatu Kasia pobudzała się, utrzymywała kontakt z publicznością, u której niewątpliwie zyskała uznanie i sympatię. Jej uroczy uśmiech z pewnością pozostanie na długo w pamięci widzów na całym świecie. Skupmy się więc na plusach gry Piter – z pewnością bardzo dobrze porusza się po korcie ziemnym, potrafiła wiele razy dobiegać do kątowych zagrań Kerber.

Kasia gra ciekawy, topspinowy forehand oraz nieźle gra przy siatce (6 z 10 prób przyniosło jej punkt). Niestety, w zestawieniu z dobrze zbudowaną Kerber widoczna była słabość fizyczna Piter, która wyglądała przy niej jak chucherko. Ciężko było jej zdobyć bezpośrednio punkt. Więcej treningu fizycznego i powinno być coraz lepiej. Jednak jestem zauroczony dzisiejszym meczem i postawą Kasi, która powinna być wzorem dla wszystkich początkujących tenisistów.

A co robi Angelique w Paryżu? Sprawdźcie vine! https://vine.co/v/MwtX9lbDuhV

Inne artykuły:

About the author /


Related Articles

Fitness: